Elu hetk - vihma maagia


Teisipäeva märksõna on vihmane ilm. Ja seda selle sõna nii neutraalses tähenduses kui võimalik. Pole olemas halba ilma, aga võib olla halb suhtumine. 

Kodukontoris tööd tehes ja pausi hetkel juhuslikult aknast välja vaadates vihmasadu märgates, tundsin tugevat head meelt vihma olemuse üle ja selle üle, kui palju head üks kosutav vihm loodusele pakub.

Ja siis kohe samal hetkel märkasin sõnumit sõbrannalt, kes oli otsustanud ... 

...  jagada minuga hetke oma päevast, mil ta tundis head meelt selle üle, et on märganud, et isegi liiklusummik vihmasajus võib hea tahtmise juures igati nauditav päeva osa olla! Olukordade ajastatus ja teemade ühtivus tõi taaskord mõnusa naeratuse näole.

Käesolevale postitusele lisatud foto pärineb aga enam kui nädalatagusest hetkest, mil mul tekkis võimalus, tegevuste- ja rahvarohkes keskkonnas viibides, hetkeks aeg maha võtta ja üksi looduses pisike jalutuskäik teha.

Olin just majauksest välja astunud, kui märkasin, et vihma sajab. Võtsin info neutraalsena vastu ja asusin oma plaanitud jalutuskäigule. Kerge tunne oli märgata, et kuigi jalutama minekut planeerides olin jätnud vihmasaju olemasolu märkamata, aga see ei varjutanud mitte grammigi võrra minu plaani edasise teostuse ellu viimist.

Vaid koguni ehk lisas kogemusele omapoolset väärtust. Jalutada looduses hetkel, mil loodus nii vajalikku vihmakastet naudib, rikastab kogemust oma erilise essentsiga.  
Eelmine
Elu hetked - millele keskendud, seda ka saad
Järgmine
Elu hetk - koos, aga eraldi