Elu hetk: argielu pisikesed rõõmud


Olen lõpmata rõõmus ja tänulik toimeka abilise üle meie kodus! Lisaks sellele, et ma robottolmuimejale endale teda tööle saates iga päev tänulikult naeratan, saavad ka mu pereliikmed veelgi rohkema rõõmu ja naeratuste osaliseks, kuna mul lihtsalt on rohkem vaba aega ja energiat neid märgata ja nendega koos olla. 

Aastaid ja aastaid olen hurjutanud ennast, et peaksin kodus jõudma tihedamalt põrandaid pesta. Kuskil on koguaeg kuklas, et puhas põrand on ülioluline. Aga tegelikkus on olnud see, et kui suurpere kõrvalt ülejäänud eluolu kuidagi ära suudad ohjata, siis lõpuks põrandapesuni jõuda, on ikka üle inimvõimete talvuspiiri pingutuslik ettevõtmine. Ometigi miski ütleb pidevalt, et puhas põrand on kõige alus!

Nüüd siis lõpuks on aga meie kodus juba kuu aega askeldamas üks äärmiselt nutikas telefoni või puldi kaudu juhitav tegelane, kes töö lõppedes koguni ise täis saanud tolmukogumisnõu tühjendab ja vee ja lapi lisamise korral ka põrandad peseb. Uue abilise sissekolimisest alates, on meie kodus põrandad pestud vähemalt ülepäeviti või sageli koguni kaks korda päevas. Hommikul lähed aga last lasteaeda viima ja tagasitulles ootavad sind tolmuvabad põrandad. Järgmiseks märg lapp külge, vajutad aparaadil moppimise nupule, valid pesuks sobilikud tsoonid, asud kodukontorisse tööle ning juba tunni aja jooksul on ka kõik põrandad pestud. Võimalik on tolmutõmbamist ja põrandapesu samaaegselt teha ja ka kodust eemal kontoris olles hoopiski tolmuimeja kodus tööle saata.


Ja ma pean tõdema, et tõesti "puhtad põrandad ongi kõige olulisemad." Igapäevasest põrandapesust alates, on hakanud ka palju teisi asju kodustes tegemistes järjest lahenema ja paika loksuma ja tehtud saama. Elu on nagu pidevas edasiliikumises ja ruumi seisev energia on igatepidi liikvele pääsenud. 

No olgu, skeptikutele võin üle kinnitada, et päris nii laitmatu see roboti töötulemus tõesti ei ole, kui ise käsitsi tehes ja igat nurka korralikult puhastades. Aga suures plaanis on see ikka ülivinge, kui kodus sind igal päeval pestud põrandad tervitavad ja need varjatumad nurgad on üsna lihtne aegajalt käsitsi üle teha.

Kes virisemiseks põhjust otsib, see leiab selle nagunii, kes tänulikkusest ja rõõmust oma patareisid laeb, selle patareid  saavad kuhjaga laetud.    
Eelmine
Elu hetk: päike sees ja päike väljas
Järgmine
Elu hetk: Meenutades hetke, mis andis mu elule uue kursi