7. Laupäev 25.07.2020


Laupäeva hommikul ärkasin kell 5 Lilleorus (Tallinnast 15 km Tartu poole), lõunaks jõudsin külla Sauel elavale sõbrannale, õhtul kella viiest oli saun Kurepalus (Tartus 7 km eemal) ja kella seitsmeks maabusin sünnipäevapeole Nõo rannahalli. See on vist rohkem ringiliikumist ühel päeval, kui mõnes teises etapis oma elus terve nädala või koguni kuu aja jooksul.

Hetk selles tegevusterohkes päevas, millel täna peatuksin sisaldab teemat aktiivne eluviis. Nimelt arutasin 10-aastase tütrega, et tal oleks sügisest alates aeg endale lisaks tantsutrennile väljavalida mõningast intensiivsemat füüsilist pingutust nõudev spordiala. Mõtles, mis ta mõtles, kuni lõpuks teatas, et valib selle, et mina hakkan tema treeneriks. Minu esimene reaktsioon muidugi oli hetkeline kohkumine, et: "oh, mis lisakohustus ja vastutus see minu jaoks saab olema." Kuid järgmisel hetkel taipasin ühenduslüli minu enda eesmärgiga iseenda liikumisaktiivsust suurendada ja võimalusega ühendada enda liikumisaktiivsuse suurendamine mõnusa lastega koos ajaveetmisega. Olgem ausad, vähese treenitusega täiskasvanu ja 10-aastane laps võivad üsna sarnase sportliku vastupidavusega olla ja mõningase ühistreenimise tulemusena kahtlustan, et mõne aja möödudes võib piduriks saada hoopis lapsevanem, mitte laps. Seega otsustasin järjekordse elu poolt pakutud väljakutse vastu võtta. Meie peres algab elu kui spordilaager! 

Rannahallis (liivaga täidetud sisehall, erinevate liivaspordialade aastaringseks harrastamiseks) toimunud täiskavanud sõbranna üllatussünnipäevapidu, mis ka väga erinevas vanuses laste jaoks äärmiselt meeleolukaks ja lõbusaks ürituseks osutus, on olnud hea meeldetuletaja, et täiesti vabalt on võimalik ühendada täiskasvanute üritused ja lasteüritused sedasi, et see kõigi jaoks võrdselt meeleolukas on. 

Päevameeleolust ja olemise kergusest tulenevalt, ei kortsunud kulm isegi selle peale, kui ühel hetkel avastasin oma värskelt saunas puhtaks pestud kolmese lapse koos ülejäänud samavanuste lastega keset liivaväljakut selili käsi ja jalgu liigutades "liivaingleid" tegemas. Vesi peseb hiljem kõik puhtaks, aga rõõm sellest tegevusest jääb helisema lapse südamesse veel kauaks ajaks. 

 


Eelmine
6. Reede 24.07.2020
Järgmine
8. Pühapäev 26.07.2020